MALTA

Řeknu vám, není nic šílenějšího, než odcestovat v době covidové, ale byl to nakonec ten nejlepší nápad - odletět v prosinci 2020 na Maltu. Maltu jsme vybrali proto, že se vlastně ani nikam jinak letěl nedalo. Všude byla karanténa, či zákaz vycházení, ale zde byly potřeba pouze negativní testy. Ty jsme si nechali spolu s mezinárodním certifikátem udělat 72h dopředu, pak už jen vyčkávat a stresovat - a když přišel negativní výsledek - juchůů! V pondělí, ve 4h ráno, 14. prosince., jsme vyrazili na rakouské letiště Flughafen. Měli jsme s sebou milion papírů, potvrzení, jsou to docela stresové situace, v téhle době nevíte, co vás může čekat, ale naštěstí se všechno vydařilo a my přistáli na Maltě, kam jsme letěli se společností Air Malta. Sluníčko, dovolená, teplo, cože, tak my jsme to vážně zvládli? On je prosinec?


Ubrem jsme dojeli do nejkrásnějšího království na světě - hotelu HIlton v městě St. Julian. Zde jsem měla v rámci spolupráce domluvené 3 noci a řeknu vám, to je něco! Člověk se samozřejmě snaží při cestování ušetřit, ale těch pár nocí by si člověk i připlatil, za ten zážitek, luxus. První den si odpočinuli, protože jsme toho moc nenaspali, večer prošli okolí, skočili do bazénu a druhý den jsme vyrazili poznávat krásy Malty. Co mě překvapilo bylo to, že kromě toho, že se všude nosily roušky, jste ani nepoznali, že nějaký covid je. Všechno fungovalo, bylo normálně otevřené. Každý den jsme s Domčou začali v plaveckém bazéně, poté vyrazili na snídani - vejce na několik způsobů, benedikt, omeleta, palačinky, anglická snídaně - na tu narazíte na každém rohu, jelikož je Malta bývalou britskou kolonií. Jo a také se tam jezdí vlevo. Z čehož jsme usoudili, že půjčovat si auto asi nebude úplně nejlepší nápad. :D


A jednoduše jsme si užívali té největší pohodičky. Prošli jsme celou nádhernou promenádu St Julian Bay - od Portomaso Marina, přes Spinola Bay, Balluta Bay až po Exiles Bay. Asi by bylo na místě napsat, jak to bylo s počasím. Nebylo úplně nejtepleji, cca 17°, takže místní chodili v bundách, ale na nás bylo krásné teplíčko na triko. Když zafoukal vítr, bylo chladněji, ale jinak příjemně. Voda teda byla spíše pro otužilce, několik jsme jich ve vodě potkali. Ale nebyla bych to přece já, kdybych se k nim nepřidala a do vody také na chvíli neskočila! :D Na večeři jsme si vybrali restauraci Surfside - která kromě útulného prostředí hned u moře nabízela 50% slevu na všechny jídla. No a to chceš! Dali si předkrm, plnou mísu krevet, pizzu, pivo. Ach, to bylo tak hrozně moc super. Další dny probíhali stejně, bazén, nejlepší snídaně, dopoledne se slunili u bazénu - a dokonce se i opálili! Procházka kolem pobřeží, plavání v moři, večeře.


Vyrazili jsme i na výlet do hlavního města - Valletta. Víte, že to je nejmenší hlavní město na světě? Je to nádherné městečko, ale stačí vám na něj tak půl den. Vypili jsme kávu ve známém parku Upper Barrakka Gardens, takovým náměstíčkem se zahradou, s výhledem na přístavy, To je jedno z míst, které rozhodně musíte navštívit. Poté jsme došli do centra, což je taková dlouhá a široká ulice, plná hudby, obchodů, restaurací, a v té době i Vánočních výzdob, kolem Royal Opera house. Obešli město, zastavili u katedrály svatého Pavla, vyzvedli kufry v Hiltonu a přesunuli se na sever ostrova - do města Mellieħa, kde jsme se ubytovali v hotelu Solana Spa. A tady jsme si opět užívali každodenní pohody. Našli výbornou restauraci, kam jsme každý den chodili na večeři a drinky, den strávili u moře, na pláži Mellieha Beach Bay, chodili na procházky, do bazénu, do sauny. Byli jsme ráda, že jsme na chvíli pryč od toho stresu, který je všude kolem.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

MIAMI - USA