AUSTRALIE - SYDNEY

Nemůžu tomu uvěřit, já byla v Austrálii? Pořád jsem si představovala mapu světa, a kde na ní vlastně jsem. V Austrálii, v Sydney, v Melbourne. Na druhé straně světa. Avšak jsem si poté tak neuvěřitelně zvykla na ten každodenní život, že jsem měla pocit, že tam patřím. 22. ledna 2019 jsem letěla z pražského letiště do Dubaje se společností Emirates. A to byl tedy zážitek! Airbus A380, tolik místa, obrazovka pro každou sedačku, skvělé jídlo,…. Měla jsem popravdě strach, nikdy jsem tak daleko neletěla, a hlavně sama! Když jsem sedla na své místo, rozbrečela jsem se. Vzpomněla jsem si na to, jak jsem vše plánovala, bála se, šílela, poté se začala hrozně těšit.


Počítala jsem, že s hodinou a půl na přestup v Dubaji to zvládnu, to by ale letadlo nemohlo mít asi 40 minut zpoždění. Po přistání v Dubaji jsem proběhla ranvejí, vlastně ani nevěděla, kam běžím, sledovala jen červený cedule connections, prošla další kontrolou, sledovala cedule se svým gatem C20, běžela, běžela. Musela jsem vypadat hodně vtipně, samotná vyděšená holka v tílku a legínách na Dubajském letišti! Ale naštěstí jsem všechno stihla a ještě měla čas doplnit vodu a vydechnout. Uuuf, to letiště je fakt obrovitánský. A já měla před sebou 12 hodinový let do Adelaide. Nádherný byl přelet nad Austrálií, ale let přes ní byl fakt nekonečný, je to obrovitánská země. Dejte si pozor na kontroly! Už v letadle jsem zaškrtávala, co si do Austrálie přináším, raději zaškrtněte více než méně, ptali se, proč letím do Austrálie, atd. Bylo 7h večer, let do Sydney byl až v 5h ráno, co teď? Zjistila jsem, že letiště sice přes noc zavírá, od 11 do 4h, ale můžu zůstat uvnitř, plno lidí tak také „nocuje“. A také že jo! Vlastně jsme se sešli super parta lidí, snula jsem asi na 2 hodiny, vysprchovala se a umyla vlasy a boardovala jsem se na poslední let.


Sydneyyyyyy! Já byla šíleně nervózní! A co holky?! Domluvíme se? Sedneme si? Nelly, Melanie! Po 7 letech spolu!!! Nemohla jsem tomu uvěřit! Běžely jsme k sobě, objímaly se, bylo to kouzelné, neměla jsem slov! Nevěděla jsem ani kde začít, co říkat, ale pak jsme našly společné slovo a kdybych tam byla další měsíc, stále by to bylo málo na to, si říct vše. Uschovaly jsme si kufry, koupily kartu na metro/vlak, objednaly si brunch a já začala chápat, že to úúúúplně levný výlet nebude. Ale mnohem více pro mě bylo, že Austrálie je můj životní sen, tak se tím nebudu zatěžovat. Procházely jsme centrem Sydney a já celou dobu zírala s otevřenou pusou. Doslova, celou dobu! Všechno bylo tak obrovské, moderní, krásné, neskutečné, pááni! Šly jsme se ubytovat do nádherného bytu, který jsme měly domluvený přes airbnb a vyrazily do centra.


Panebože! To je Harbour Bridge. A to je Opera! „Omajgat! I am so happy!“ Měla jsem slzy v očích a byla jsem hrozně šťastná. Stále jsem tomu nemohla uvěřit! Sedly si na bar s neskutečným výhledem, první koktejl za 25 euro, druhý koktejl za 30 euro, jídlo,….no, přestala jsem to přepočítávat na naše koruny a užívala toho nádherného okamžiku. Bylo to neuvěřitelné tady a teď! Prostě totální, wau! Doteď si pamatuji ten první moment a pohled, na to panorama. To budu mít zaryté v srdíčku napořád. Ach.


Druhý den, po báječné snídani, avotoastu s vajíčkem, se vydaly na walking kolem oceánu a nemohla jsem se vynadívat. Neskutečné! Ty pláže, příroda, moře, všude rackové, lidé na walkingu, nebo běhali, různé tréninky a jóga na pláži, všude pítka s vodou, pozitivní a aktivní nálada, všechno bylo takové jiné, ale opravdové. Sluníčko pálilo jako čert, ale já si v tu chvíli asi neuvědomila, že bych se měla namazat. Sluneční paprsky a jejich riziko jsem nevnímala a nenapadlo mě se namazat, nad Austrálii je totiž ozonová díra. Ani když jsme po vycházce navštívily Iceberg Bondi, instafriendly koupaliště s mořskou vodou, do kterého šplouchala jedna vlna za druhou. Zaplavala jsem si, blbla v přicházejících vlnách, udělaly skvělé fotky a kochaly se nádherným výhledem na oceán a Bondai beach. Z Icebergu jsme zašly na acaibowl, který nás skvěle nás osvěžil a zamířily jsme přímo na Bondai beach. Tolik surfařů, obrovské vlny, já se vlastně celou dobu jen usmívala a snažila se vnímat každou sekundu. Plavala, skákala ve vlnách, smála se. Je to tam tak nádherné!


Na večer jsme koupily australskou „vodkaou“ a chystaly se na naši první párty, yaaay (Abych řekla pravdu, já na ni šla jako růžové prasátko, jelikož jsem se tak brutááálně připekla, ale to asi víte z fotek). A to rovnou na párty na lodi, která byla jedním z největších zážitků z celé Austrálie! Loď nás přepravila na druhou loď, která byla zakotvená uprostřed moře s výhledem na Operu a Habour Bridge a bylo to tak D-O-K-O-N-A-L-Ý! Odtud také naše písnička tohoto výletu – Body! Welcome drink, tancování, plno skvělých lidí, drinků, západ slunce nad Sydney, asi se opakuji pořád dokola, ale já byla tak šťastná! Celou dobu jsem měla husinu, tohle se fakt děje?! Noc byla ještě dlouhá, tak jsme vyrazily ještě do 2 barů, protože když už, tak už!


Druhý den, opět po nejoblibenějších avotoastech s vajíčky, jsme vyrazily do centra, pořád vše obdivovala a zírala, atmosféra, obrovitánské budovy, „omájgat, it’s so huge!“. Nakoupily oblečení, prošly si přístav Darling Harbour, dala jsem si svůj první (a ne poslední) Aussie burger s výhledem na přístav a stále jsem nechápala, že se mi děje něco tak božího! A večer se slavil Australia Day! Odpoledne jsme stihly zajít na Bondai beach, kde jsem už byla zase ve svém živlu.Skákala ve vlnách a plavala – tedy spíše jsem se o to v těch vlnách snažila. A opět jsem se připekla, ale tak neskutečným způsobem, že jsem slupovala kusy kůže – kdy se ponaučíš, Aneto? Já vím, nikdy. Na fotce – sluníčko vs : me – 5:0.


Večer jsme zašly na festival a z toho rovnou na párty Marco Polo, největší a nejlepší párty v Sydney. Budova měla snad 4 patra, v každém jiná stage, ve vrchním patře bazén, no wau. Potkala jsem lidi z celého světa, z Kanady, Ameriky a Evropy. No co říct - párty lvl 999! Tedy vstup stál skoro 3000 Kč, ale no, žijeme jen jednou, ne?! Že jsme přišly asi v 5h ráno, komentovat nemusím! #AUSSIESKNOWHOWTOPARTY Předposlední den v Sydney jsme opět vyrazily na Bondai pláž a to, že jsem se připálila (i přes nános krému) už asi nekomentuji (říkala jsem, že mě sluníčko v Sydney asi musí nesnášet!). Když jsem procházela kolem červeného sloupu, měla jsem úplně stejnou barvu! Na pláži jsme strávily téměř celý den, zašly si na jídlo a bylo to hrozně super. Na večeři jsme si vybral si podnik Milky Lane a jejich vyhlášený burger a drinky. (btw. vidíte, jak jsem na fotkách jak rajče? :D) Na poslední noc jsem ještě ukecala holky vidět naposled na Operu a Harbour bridge. Říct goodbye.


Poslední den, snídaně, sbalit kufry, uschovat na nádraží a vydaly jsme se do instafriendly podniku, ano hádáte správně, na ty fialové lívance, Social Hide. Cena tomu také dost odpovídala, ale díky bohu, nejen že to skvěle vypadalo, ale i chutnalo. Mel si šla udělat nehty, takže byl ještě čas s Nelly projít parky v Sydney, najít boží výhled na Operu a Harbour Bridge, projít si Botanical Garden. Samotná Austrálie mě absolutně získala! A Sydney? To město je prostě neskutečné! Je to úplně jiný životní styl. Byl to dost náročný výlet, ale všechno to stále 100% za to! A to jsem teprve na začátku mé cesty, mnohem více v dalším článku. Takže příště se uvidíme v Melbourne.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

MIAMI - USA

PORTUGALSKO