CO BYCH PORADILA MLADŠÍMU JÁ

Vím, že se nemá vracet do minulosti, litovat, říkat si, že byste to udělali jinak, protože to co jsme udělali, se nám zdálo v danou chvíli to nejlepší, i když zpětně to můžeme vidět, jako tu nejhorší možnost. Ale stalo se, stalo. I kdyby to byly ty nejhorší věci, nechtěla bych to vrátit. Nakonec se ukázalo, že všechno zlé je pro něco dobré, díky tomu všemu, jsem tam, kde jsme, cesta by mohla vést úplně jinak a já jsem teď spokojená. Prostě to tak všechno mělo být.

Kdybych snad jen mohla jen něco málo říci svému mladšímu já, slečnám v mladším věku, nebo snad časem své dceři,…..

 • Nesnaž se za každou cenu někomu zavděčit, to prostě nejde, uděláš za sebe akorát blbce. A Lidé toho začnou využívat. Vždycky tu budou lidi, kterým se nebude líbit to, co děláš, budou šťastní za tvé neúspěchy, těch si nevšímej. Zaměř se, buď šťastná a vděčná za ty, kteří jsou tu při tobě, podporují tě, podrží tě při neúspěchu a radují se s tebou z úspěchu.

 • Prosím tě, neblbni s žádnými dietami. Pokud nejsi se sebou spokojená, přestaň jíst ty Snickersky, brambůrky, dej si raději pořádný oběd, ať nemáš chutě, nevyhazuj svačinu, protože potřebuješ jíst pravidelně. Ovoce a zelenina také nejsou nepřátelé. Hlavně nezačínej s žádnými hladovkami!

 • Chápu, že puberta je zlomová, ale sportuj, vydrž u toho tenisu, vždyť jsi byla 10 mažoretka, hýbej se, neseď tolik u toho počítače. Když nebudeš líná a budeš žít aktivněji, budeš se tak cítit i vypadat spokojeně. Nebudeš pak muset řešit svoji postavu, nedej bože spadnout do takového extrému, jako já. Vyměň počítač za sport a uvidíš, jak to bude super, potkáš i kamarády endorfiny.

 • Tvoje zdraví je vždy na prvním místě! Hlavně to ženské! Nenech si kvůli hloupostem zničit možnost toho, že by jsi třeba nemohla mít děti.

 • V žádném případě jsi nebyla tlustá, bylo ti 15 let, začaly ti růst boky, prsa, zadek,…to je přirozené, chápu, že ses lekla, ale je to přirozené. Buď ráda, že jsi fungovala jako žena. Vždyť ti to tak slušelo. A teď musíš řešit takové problémy, abys mohla vůbec v budoucnu mít děti, to ti za to přece nestojí!

 • Netrap se kvůli klukům, ti přijdou a odejdou a nakonec tu zůstane ten pravý. Věř, že budeš mít štěstí a za pár let dočkáš se své spřízněné polovičky (ani netušíš, že to je třeba ten kluk ze základky, se kterým jste se skoro nesnášeli). Nepadej do náruče tomu, kdo si tě nezaslouží, musí si tě vybojovat. Věř, že to za to stojí.

 • Nic ti v životě neuteče, někdy se vyplatí, nehnat se do všeho přímo po hlavě. Já počkala po maturitě rok, abych se rozkoukala a nehnala se, zjistila jsem co dál, budovala si mezitím svůj profil, pracovala na sobě, vzdělávala se…. kápla jsem na obor, na kterém jsem nyní a vydala se cestou, po které nyní jdu.

 • Nesouhlasné a negativní slova bolí, i když je dalších 150 krásných, ty špatné zabolí nejvíce. Nesnaž se obhajovat Snaž se na tom vždy najít užitek, ponauč se, zapřemýšlej nad tím, rozhodně na druhého nenadávej. Můžeš uvést svoji pravdu na pravou míru, jen se tím nenech zastrašit. Každý má svůj názor a každý svého štěstí strůjce.

 • Ještě k těm dietám, jsou toho plné internety, všechny fungují tak, že musíš něco omezit, ale ty snad chceš o něco okrádat své tělo? Příště ti povím něco o bazálním metabolismu, energie, kterou tvé tělo potřebuje, aby vůbec přežilo, výdej, příjem, v potravinách máme sacharidy, bílkoviny, tuky, vitamíny, minerály a to všechno potřebujeme. Hlavně abys neudělala žádnou hloupost.

 • Když se směješ, jsi mnohem krásnější. Stejně tak je super, když si ze sebe uděláš srandu. Neber všechno tak vážně, cvičím, jím a žiju zdravě několik let a stejně mám zadek a stehna plné strií a celulitidy, to tak ženy mají. A rozhodně si nedělám hlavu z toho, že mám špíčky na bokách a bříšku. Pochopíš, že zdravý životní styl se neprojevuje vyrýsovaným tělem, ale být, vypadat a cítit se zdravě a spokojeně. Nauč se žít bez striktního omezování a hrocení čehokoliv, užívej ho, jdi po zlaté střední cestě a uvidíš, jak budeš šťastná.

 • Ta ženské logika, máš vlnité vlasy, chceš rovné, máš rovné, chceš vlnité! Jenom to nepřeháněj každý den se žehličkou, kulmou a fénem. Chápu, že se chceš líbit, ale snad to nestojí za zničené vlásky. Stejně časem pochopíš, že přirozenost je nejkrásnější.

 • Vybreč se, pokud ti někdo ublížil, stalo se něco špatného, něco nevyšlo, dostaň to ze sebe. Vybreč, vykřič to! A pak běž obejmout toho, koho kolem sebe máš, rodinu, přítele, kamarádku, svěř jim svoji bolest. Život není fér, ale časem, moje drahá, zjistíš, že se mohlo stát něco mnohem horší a nakonec, že ty špatné věci, jsou pro něco dobré.

 • Jsi nádherná. Tak běž, koukni se do toho zrcadla. Co že říkáš? Velký nos? Pihy? Klučičí boky? Nebo snad moc velké boky? Úzké rty? Neblázni. Vždyť to je to, co tě dělá jedinečnou a krásnou. Co by to bylo za nudný život, kdybychom vypadali všichni stejně? Nedej bože, hubené, vyrýsované, s dlouhými vlasy a nohama. To by bylo pěkně neoriginální. Uvidíš, že když se začneš mít ráda, začneš mít ráda i své okolí a život vůbec.

Chápu, že ti tohle můžu opakovat 100x a ty si to uděláš stejně po svém. Znám to moc dobře, protože jsem to sama takhle udělala několikrát. Člověk se musí sám spálit, spadnout na dno, aby pochopil a odrazil se. Přece jen, chybami se člověk učí. Jen si opravdu vezmi alespoň maličko z toho, co jsem ti napsala, aby ses nespálila až tak moc jako já. Od toho tu pro tebe jsem, abych tě chránila.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše